EL TİPİ TAŞINABİLİR REFRAKTOMETRE
  • Yeni
  • Kargo Bedava
  • İndirim

  Refraktometre Ölçümü yapılan sıvının konsantrasyonu ve içerisindeki çözünen madde miktarını ölçebilen cihazlar refraktometrelerdir. Işık saydam bir ortamdan diğer saydam bir ortama geçerken yolundan sapar, bu olaya ışığın kırınımı olayı denir. Işığın kırınımı ortamların yoğunluğu ile değişir. İşte bu olaydan yararlanılarak yapılan konsantrasyon belirlemelerine refraktometri, bu amaçla kullanılan aletlere de refraktometre denir. Bal refraktometresi, Süt refraktometresi, Alkol refraktometresi, Antifriz refraktometresi, Tuzluluk refraktometresi, Dijital refraktometre gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.

  Işık saydam bir ortamdan diğer saydam bir ortama geçerken yolundan sapar, bu olaya ışığın kırınımı olayı denir. Işığın kırınımı ortamların yoğunluğu ile değişir. İşte bu olaydan yararlanılarak yapılan konsantrasyon belirlemelerine refraktometri, bu amaçla kullanılan aletlere de refraktometre denir. Kırılma indisi her maddeye özgü bir fiziksel özelliktir, bu sebeple kalitatif ve kantitatif analizlerde kullanabileceğimiz bir metoddur. Günümüzde organik bileşiklerin kantitatif analizinde NMR, infrared spektroskopisi gibi yöntemler daha çok tercih edilmektedir.

  Günümüzde çeşitli refraktometreler bulunmaktadır. Dijital refraktometre, el tipi taşınabilir refraktometre, abbe refraktometre, tuz refraktometres, gibi bir çok çeşitleri bulunmaktadır.

  Resimdeki ürün uzak doğu olmasına karşın son derece sabit ölçüm yapmakta ve diğer markalara nazaran çok daha uygun fiyata satılmaktadır. Refraktometre 0-32 Brix ölçüm aralığında olup taşıma kabı, distile su pipeti ( Pastör pipeti ), kalibrasyon tornavidası ile birlikte set olarak satılmaktadır.

  Son Yorumlar
  Bu ürüne daha önce hiç yorum yapılmamış.
  Adınız Soyadınız
  E-posta
  Gönderilecek Kişi
  Tavsiye Mesajınız
  En Son Gezdiklerim